ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

×

اکتان بوستر اصل و با کیفیت

karooweb
06 اردیبهشت 1401
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
اکتان بوستر اصل
3.8/5 - (19 امتیاز)

به احتمال بسیار هنگامی که صحبت از بهبود عملکرد و محافظت از موتور خودرو ها، در مقابل آسیب های جدی و نابهنگام می شود، و یا در مواقعی که برای سوخت گیری به پمپ بنزین ها می روید، به شما پیشنهاد استفاده از مکمل بنزین اکتان بوستر را داده باشند. ولی با این حال باز هم شما برای استفاده کردن از اکتان بوستر اصل و یا تشخیص اکتان بوستر اصل دچار تردید و سردر گمی شده باشید. خب بهترین راه برای تشخیص یک مکمل بنزین اصل آشنایی با ساختار اکتان بوستر و راه های تشخیص کیفیت این محصول است

چرا از اکتان بوستر استفاده کنیم ؟

یکی از مهم ترین دلایلی که مارا مجاب به استفاده از اکتان بوستر در بنزین اتومبیل میکند پایین بودن عدد اکتان بنزین موجود در پمپ بنزین هاست از طرفی حساس بودن موتور خودروها و ورود خودروهای بسیار مدرن به بازار، استفاده و تشخیص مکمل بنزین اصل و باکیفیت، برای عملکرد بهتر خودرو وهمچنین سالم ماندن موتور خودرو بسیار ضروری است. اگر به دنبال یک اکتان بوستراصل و بسیار عالی هستید، یونامکس یک برند بسیار عالی می باشد. برای اطلاع بیشتر از اکتان بوستر اصل  یونامکس ادامه مقاله را حتما بخوانید. در ادامه مباحث زیر را مرور خواهیم کرد

 • عدد اکتان در بنزین و اکتان بوستر نشان دهنده چیست؟
 • انواع مکمل بنزین اکتان بوستر
 • اکتان بوستر
 • تقویت کننده اکتان بوستر یونامکس
 • در اکتان بوستر های بی کیفیت از چه موادی به مقدار زیاد استفاده میکنند ؟
 • نحوه تشخیص بوی اکتان بوستر اصل و با کیفیت از اکتان بوستر بی کیفیت چگونه است ؟
 • موارد قابل توجه در استفاده از اکتان بوستر یو نامکس:

انواع مکمل بنزین

مکمل های خودرو (additive) باتوجه به نیازمندی بازار مصرف و تخصصی شدن فعالیت های مختلف انواع گوناگونی را شامل میشوند. مکمل ها در اصل به مواد مایعی گفته میشوند که به خودرو اضافه می گردند. مکمل ها با توجه به کاربردی که دارند به سه دسته اصلی مکمل بنزین ، مکمل روغن و سایر مکمل های کاربردی دیگر تقسیم بندی میشوند. از جمله این مکمل ها میتوان به مکمل تمیز کننده سیستم سوخت، مکمل شوینده سیستم سوخت، مکمل رادیاتور، مکمل روغن موتور، مکمل تمیز کننده کاتالیزور و بسیاری موارد دیگر اشاره نمود، در این میان مکمل بنزین اکتان بوستر اصل که به عبارتی Octane Booster نیز نامیده میشوند جزء پرکاربرد ترین مکمل ها می باشد

عدد اکتان در بنزین و اکتان بوستر نشان دهنده چیست؟

عدد اکتان در بنزین ، نشان دهنده کیفیت و عملکرد بنزین می باشد. پایین بودن عدد اکتان نشان دهنده بی کیفیت بودن بنزین می باشد. هرچه عدد اکتان بالاتر باشد به این معناست که بنزین با کیفیت تر می باشد و همچنین دارای مقاوت بیشتری در مقابل ناهنجاری ها و مشکلات نابهنگامی مانند :انفجار و ضربه زدن موتور، می باشد.

اکتان بوسترها نیز دارای عدد اکتان می باشند . این عدد اکتان که بر روی قوطی های اکتان بوستر نوشته شده است، نشان میدهد که اکتان بوستر تا چه اندازه اکتان یا کیفیت بنزین را افزایش میدهد و به چه میزان اکتان اصل و با کیفیت است. مثلا اکتان بوستر یونامکس : اکتان بنزین را تا 80 واحد یعنی 8 اکتان افزایش می دهد.

اکتان بوستر:

محلول های اکتان بو ستر، نوعی افزودنی و تقویت کننده می باشند که همراه با سوخت خودرو، مورد استفاده قرار می گیرند .این تقویت کننده، در صورت اصل بودن (اکتان بوستر اصل و با کیفیت) باعث افزایش کیفیت سوخت در خودرو شما می شوند. بالا رفتن کیفیت بنزین باعث طولانی تر شدن طول عمر موتور خودرو و عملکرد بهتر آن می شوند.

تقویت کننده اکتان بوستر یونامکس :

اکتان بوستر یونامکس یکی از محلول ها و تقویت کننده های بسیار قوی برای بنزین می باشد. اکتان بوستر یونامکس به گونه ای ساخته شده که به پایداری سوخت تحت تراکم کمک می کند و اینگونه باعث جلوگیری از بوجود آمدن مشکل احتراق و انفجار در خودرو شما می شود.در واقع این تقویت کننده از بوجود آمدن تمام مشکلاتی که در اثر پایین بودن کیفیت بنزین در خودرو به وجود می آید نه تنها جلوگیری می کند بلکه بسیاری از مشکلات پیش آمده را نیز، رفع می کند.

تمام ترکیبات و مراحل ساخت اکتان بوستر یونامکس با بررسی و آزمایشات دقیق انجام می شود و مطمئن باشید اکتان بوستر یونامکس یک اکتان بوستر اصل و با کیفیت می باشد و کوچکترین ضرری برای خودرو شما بوجود نمی آورد .

مزیت های استفاده از اکتان بوستر اصل و با کیفیت:

1- افزایش کیفیت و اکتان بنزین

2-استفاده از اکتان بوستر اصل و با کیفیت باعث کاهش مصرف سوخت در خودرو وجلوگیری از احتراق و انفجار در خودرو می شود

3- کاهش دهنده لرزش و ضربات ناک در موتور خودرو

4- کاهش تولید گاز های آلاینده و مضر

5-  اکتان بوستر اصل و با کیفیت باعث افزایش قدرت و شتاب موتور

6-استفاده از اکتان بوستر اصل و با کیفیت، باعث رسوب زدایی و پاکسازی سیستم سوخت رسانی

در اکتان بوستر های بی کیفیت از چه موادی به مقدار زیاد استفاده میکنند ؟

بسیاری از برندها در ساخت اکتان بوسترها از میزان ترکیبات نادرست و مواد مضر استفاده می کنند. این نوع اکتان بوسترها نه تنها به عملکرد خودرو شما کمکم نمی کنند بلکه بعد از مدتی استفاده  از آن ها، در قسمت های مختلف خودرو شما باعث ایجاد خورندگی و سوراخ می شوند. این مواد شامل: اتانول،تینر و سرب می باشند. در اکتان بوستر یونامکس از میزان ترکیبات درست و مواد مناسب استفاده شده است برای خرید آن از طریق سایت یونامکس، روی yunamax کلیک کنید.

مکمل بنزین اکتان بوستر

آسیب های ایجاد شده در اثر استفاده از اکتان بوسترهای تقلبی و بی کیفیت:

1- خورندگی و سوراخ شدن قسمت های مختلف خودرو مانند: موتور خودرو، سنسور های اکسیژن ، شمع ها و کاتالیزور ها

2- باعث میشود که سوخت در زمان مناسب و دقیق به سیلندرها نرسد.

3- خفه شدن موتور خودرو

4- تولید گاز های آلاینده و آسیب رساندن به محیط زیست

5- بیشتر شده ضربه ناک در موتور خودرو

نحوه تشخیص بوی اکتان بوستر اصل و با کیفیت از اکتان بوستر بی کیفیت چگونه است ؟

مکمل بنزین اصل و با کیفیت بویی شبیه به حشره کش دارد. ولی همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم در اکتان بوستر های بی کیفیت ازموادی مانند: تینر ،اتانول و سرب به میزان بسیار زیاد استفاده می شود.به همین دلیل این اکتان بوستر ها، بوی تینر می دهند و اصطلاحا آن ها را پایه تینری می نامند.

اکتان بوستر اصل

موارد قابل توجه در استفاده از اکتان بوستر یو نامکس:

1- هر قوطی اکتان بوستر یونامکس برای 50 لیتر بنزین کافی است اگر اکتان خودرو شما دارای باک بزرگ تر می باشد و باید از مقدار بیشتر استفاده کنید. به ازای هر 10 لیتر سوخت بیشتر در داخل باک 50 میلی متر اکتان بوستر یونامکس اضافه کنید.

2- اکتان بوستر در زمان شروع به کار خودرو،شروع به تاثیر گذاری می نماید و اینگونه بر تمام قسمت های موتور خودرو و سیستم سوخت رسانی تاثیر دارد.

3- در هر بار سوخت گیری از اکتان بوستر برای بالا رفتن کیفیت بنزین استفاده کنید.

4- در هنگام استفاده روی دست خود نریزید و یا با دستتان به چشم و صورتتان دست نزنید.

5- با توجه به مشخصات خودرو و موتور آن از عدد اکتان مناسب آن استفاده کنید

6- مکمل های اکتان بوستر قابل آتش سوی اند پس در جای گرم نگه ندارید و در هنگام استفاده مواظب باشد.

7- اکتان بوستر یونامکس برای تمام خودرو های بنزینی قابل استفاده است

نحوه استفاده از اکتان بوستر اصل

 • اکتان بوستر اصل در داخل قوطی قرار دارد که هر کدام از این قوطی ها برای ۵۰ لیتر سوخت کافی می باشد برای کارایی بهتر تمام قوطی را داخل باک بریزید. برای باک های بزرگ تر به ازای هر ۱۰ لیتر سوخت ۵۰ میلی لیتر اکتان بوستر اصل را اضافه کنید.
 • توصیه می شود در هر بار سوخت گیری از اکتان بوستر اصل برای بالا بردن کیفیت بنزین استفاده کنید تا توان موتور خودروتان افزایش پیدا کن
 • همراه با سوخت گیری مکمل اکتان بوستر  را به بنزین اضافه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

مکمل اکتان بوستر

مکمل اکتان بوستر یونامکس

مکمل اکتان بوستر یکی از پر مصرف ترین مکمل ها ی بنزین می باشد. در واقع پایین بودن کیفیت ...
karooweb
06 اردیبهشت 1401
مکمل سوخت موتور سیکلت

با مکمل سوخت موتور سیکلت لذت رانندگی را تجربه کنید

موتور سیکلت هم مانند سایر وسایل نقلیه دارای اجزای مختلفی است و هر کدام وظیفه خاصی را ...
karooweb
08 اردیبهشت 1401
خرید اکتان بوستر

خرید اکتان بوستر

وقتی بحث درمورد  بهبود عملکرد خودرو و محافظت از آن در برابر سایش و خرابی زودرس می‌رسد، ...
karooweb
06 اردیبهشت 1401
فیلدهای قابل نمایش را انتخاب کنید. بقیه فیلد ها مخفی خواهند شد
 • تصویر
 • کد محصول
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • دسترسی
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • ویژگی ها
 • فیلد دلخواه
مقایسه
preloader